חדשות מהעיתונות>>
המפתח האיראני: בין רוחאני למנהיג העליון
קהיר היום, עזה מחר
מדוע בסופרלנד מפרידים ימים
תומכי אסד תקפו כתב אל ג'זירה בסכנין
פרסום זה הופק בסיוע האיחוד האירופי.
האחריות הבלעדית על תכניו של פרסום זה נתונה בידי מרכז אעלאם ואין להתייחס אליהם בשום אופן כמשקפים את עמדות האיחוד האירופי.
תומכי אסד תקפו כתב אל ג'זירה בסכנין


עשרות בני אדם שהביעו תמיכה במשטר הסורי תקפו את הכתב ואת אנשי הצוות שלו. עובד ערוץ 1 נפצע באורח קל באירועים

חסן שעלאן

פורסם:  30.03.13, 

קטטה פרצה היום (שבת) במהלך תהלוכה לציון יום האדמה בסכנין. כמה עשרות מפגינים תומכי בשאר אסד תקפו כתב של רשת אל-ג'זירה ואת אנשי הצוות שהיו עמו. המתפרעים זרקו על העיתונאים בקבוקי מים, וטענו כי הם משדרים דברי שקר על המתרחש בסוריה. הקטטה הפכה עד מהרה למריבה בין המפגינים. שלושה בני אדם נפצעו באורח קל, בהם איש צוות של ערוץ 1 שנפגע בראשו וטופל במרפאה המקומית.

במרכז אעלאם גינו את תקיפת רשת אל ג'זירה אליאס קראם: "דיברנו איתו והוא אמר לנו שהוא והצוות שלו ממתינים באחד הבתים עד שהאווירה תירגע. הוא סובל מכאבים עזים בגב עקב תקיפתו. אנו מצרים על כך שיום האדמה הפך לזירת עימותים". גם ח"כ אחמד טיבי גינה בחריפות את תקיפת העיתונאים: "חילוקי דעות הם לגיטימיים אבל תקיפה פיזית, לרבות נגד עיתונאים, מהווה חציית קו אדום הראוי להוקעה".

 

אלפים הגיעו לתהלוכה בסכנין, הניפו דגלי פלסטין וקראו להגן על האדמות הערביות בישראל. באירוע, שאורגן על ידי ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, השתתפו גם חברי כנסת ערבים ומנהיגים משני פלגי התנועה האיסלאמית.

 

"זה המאבק העיקרי בין הילדים הפלסטינים לבין המדינה. המדינה במפורש אמרה כי הפרויקט שלה הוא ייהוד האדמה וכך יהפכו חלק מהאזרחים שהיו לפני קום המדינה לאויבים", אמרה בסכנין ח"כ חנין זועבי (בל"ד). לדבריה, "המדינה מתנהגת בעוינות ובאגרסיביות, זו מלחמה על הקיום שלנו כאשר אתה מפקיע את האדמה ולא נותן לנו להתפרנס ממנה ולהתקיים ולבנות עליה אז המדינה הזאת הופכת אותי לאויב".

 

ח"כ מוחמד ברכה (חד"ש) הוסיף כי "המאבק שלנו הוא על הרחבת שטחי השיפוט והבינוי של היישובים הערביים שנמצאים בסכנה", ואילו ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) הדגיש כי "יום האדמה מסמל את הסבל המתמשך של המגזר הערבי. אני רוצה שזעקת הסבל מכאן תצא והשותפות הערבית והיהודית חייבת לנצח".

 

משעות הצהריים יידו עשרות פלסטינים אבנים במחסום קלנדיה שליד ירושלים, כחלק מאירועי יום האדמה. כוחות מג"ב וצה"ל השיבו בירי לפיזור הפגנות. במוקד אחר של מהומות, ליד קלקיליה, נפצעו קל שני חיילים מיידוי אבנים במהלך במהלך הפגנה. השניים טופלו במקום ולא נזקקו לפינוי. על רקע אותם עימותים, נפצע ילד בן 4 מיידוי אבנים לכביש 60, סמוך לצומת אפרת. כוחות מד"א פינו אותו לבית החולים הדסה עין כרם ומצבו מוגדר קל. חבר הכנסת לשעבר טאלב א-סנע עוכב לחקירה בחשד שלא עמד בתנאי ההפגנה לציון יום האדמה בצומת שוקת. באירוע השתתפו כ-200 איש.

 


(+ הוספת תגובה )
תגובות