חדשות מהעיתונות>>
המפתח האיראני: בין רוחאני למנהיג העליון
קהיר היום, עזה מחר
מדוע בסופרלנד מפרידים ימים
תומכי אסד תקפו כתב אל ג'זירה בסכנין
פרסום זה הופק בסיוע האיחוד האירופי.
האחריות הבלעדית על תכניו של פרסום זה נתונה בידי מרכז אעלאם ואין להתייחס אליהם בשום אופן כמשקפים את עמדות האיחוד האירופי.
מדוע בסופרלנד מפרידים ימים

 

האם סופרלנד מפלה לרעה ערבים? מורה בית הספר איג'אל ל"ב ביפו, חאלד שקרה, פנה לפארק השעשועים בשבוע שעבר בכדי לברר מתי יהיה פנוי לקבל את תלמידיו. התשובה המקורית ב-17-19ביוני, השתנתה ברגע שהמזכירה שענתה לו גילתה שמדובר בבית ספר ערבי. לאחר פחות משעה, כך סיפר בעמוד הפייסבוק שלו, התקשר שוב לסופרלנד תחת שם בדוי, אייל, ואז, ענו לו כי אותם תאריכים ביוני דווקא כן פנויים.
"ראיתי את תגובות התלמידים שלי שחיכו שנה שלמה לרגע הזה. הרגשתי מתוסכל כמחנך", סיפר המורה, חאלד שקרה, בראיון לתכניתנו "נכון להבוקר" עם אילנה דיין, נציגה אחת אמרה לי שיש מקום, ואז הנציגה השניה חזרה בה, ואמרה שאין מקום ב-18 ביוני. זה אחד המקרים המביכים שעברתי בחיים שלי".
מנהל בית הספר ג'לאל תוחה סיפר כי היה המום כששמע את הפרטים. "בעידן הזה, שאנחנו מחנכים את הדור של התלמידים לדמוקרטיה אני אכן מחנך אותם לערכים, פתאום הילדים נפגשים עם מציאות עגומה שכל מבוקשם היה בסך הכל ללכת לסופלנד", אמר מנהל בית הספר, "ההפרדה הזאת היא לא הפרדה הגיונית. היא לא שפוייה. היא מביישת את המקום שבו אנחנו נמצאים. אני חושב שבאמת יש פה משהו שגובל בפשיעה אפילו".
המקרה הזה עורר גל של תגובות. לאחר פרסומו אמש, קראה חברת הכנסת רוזין לשר החינוך פירון להורות לבטל את כל ביקורי בתי הספר בפארק השעשועים, ושרת המשפטים, ציפי לבני, הורתה ליועץ המשפטי לממשלה לבדוק את עובדות המקרה ובמידת הצורך לנקוט בהליכים. "אם הדברים נכונים, אז מדובר באפלייה מהזן הנחות ביותר במדינה ששואפת להיות דמוקרטית, והתפקיד שלנו לשמור עליה כזאת", אמרה לבני, "אנחנו חייבים לקחת כל מקרה כזה ולטפל בו לפני שזה יהפוך לרעה חולה בחברה הישראלית".
חבר הכנסת באסל רטאס הגיב גם הוא לאירועים. הוא הסביר כי לא מדובר כאן במקרה יחיד, אלא בדוגמה אחת מני רבות למציאות החיים בישראל. "הגזענות פושעת ממש בכל הרבדים. לדעתי, גזענות כזאת, בלי שנלחמים בה בכל הדרכים, כולל בדרך של ענישה משפטית - רק תלך ותמהיר בגוף בחברה הישראלית", אמר רטאס.
מהנהלת סופרלנד טרם נמסרה לנו תגובה הבוקר. אמש עם פרסום המקרה מסרו שם לאתרי האינטרנט וואלה ו-ynet: "אנו פותחים את שערי המקום לכל עם ישראל ולכל הקהלים במשך כל ימות השנה. כל אחד יכול לקנות כרטיס כשהאתר פתוח לקהל הרחב, גם ישירות בקופה וגם דרך ועדים ומבצעים שונים. לעומת זאת, בחודש יוני אנו פותחים את האתר לאירועים סגורים שמוזמנים על ידי בתי ספר למסיבות סוף שנה. יש הזמנות לימים סגורים של בתי ספר יהודיים ויש הזמנות לימים סגורים של בתי ספר ערביים".
30/05/13 
לקריאה הכתבה מאתר גלי צה"ל נא ללחוץ כאן.

 


(+ הוספת תגובה )
תגובות